Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bukiet z sezonowych kwiatów

Wiązanki ślubne letnie, jesienne, na wiosnę i zimę

 

Czas ślubów to głównie miesiące wiosenne i letnie. Wtedy jest ich najwięcej. Nic dziwnego w końcu można się spodziewać, że pogoda dopisze, dzień jest dłuższy, noce bywają ciepłe i ogólnie aura sprzyja. Nawet miesiące w których nie ma litery R, są dzisiaj bardzo często wybierane na moment zaślubin a szczególnie maj. Wtedy też wszystko rozkwita, zieleni się, uderza świeżością, zatem cudny to moment by powiedzieć sobie sakramentalne tak. A jeśli wiosna to okres kiedy rozkwita wiele kwiatów, to należy pomyśleć o bukiecie ślubnym na w sam raz na tę porę roku.

Bukiet ślubny z żonkili, bzu, piwonii, wiązanki ślubne z tulipanów to są typowo wiosenne kompozycje. Szczególnie narcyzy są świetnym pomysłem na nietypowy bukiet, na jaki o innej porze, no cóż za bardzo nie można sobie pozwolić. Także bzy jako element ślubnego bukietu, zdają się być niebanalne, a w szczególności polecane na zwisające i kaskadowe bukiety ślubne. Jeśli jednak zdecydujemy się by wziąć ślub latem, to mamy mnóstwo ciekawych propozycji do wyboru. Przede wszystkim bukiety z lilii- różowych, czerwonych, pomarańczowych lub białych. Wspaniale to i bardzo pachnące kompozycje ślubne. Można je wzbogacać różami o podobnej kolorystyce lub przełamywać ciemniejszą barwą. Wspaniałym pomysłem jest utworzenie bukietu na ślub ze słoneczników- radosne i optymistyczne kwiaty.

A jeśli marzy się pannie młodej nie wydumany i prosty bukiecik, może go wykonać z chabrów i maków, kwiecia polnego, jakie gęsto porasta pola zwłaszcza końcem lipca i w sierpniu. Także jesienne kompozycje na ślub mienią się licznymi barwami. Ogólnie rzecz biorąc jest to pora roku bardzo kolorowa, wiele kwiatów zwłaszcza we wrześniu czy początkiem października jeszcze pięknie kwitnie, dlatego bukiet na ślub z wrzosów lub pomarańczowych z dodatkiem suszonych liści lub jesiennych owoców jak jarzębina owoce głogu. Fajny pomysł na niebanalny bukiet, zwłaszcza dla rudowłosych panien młodych i blondynek.

A co wybrać zimą? No cóż pod tym kątem mamy do wyboru tylko i wyłącznie kwiaty z kwiaciarni. Ta pora roku nie przynosi zbyt wiele inspiracji, za to skorzystamy przy wyborze bukietu ślubnego z wszelkich dostępnych w kwiaciarniach kwiatów, także tych nietypowych, jakie bardzo rzadko są wybierane na ślub wiosną czy latem.