Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak dopasować bukiet ślubny?

Bukiet dla niskiej, wysokiej, puszystej, brunetki, szatynki, rudej

 

Panna młoda bez bukietu w żadnym razie na ślubnym kobiercu pojawić się nie może. To nieodzowny element, nic dziwnego, że wzbudza tak wiele emocji. W końcu wiąże się z nim tak wiele przesądów ślubnych, przepowiedni jak i obrzędów. Nadto kwiaty w ręku kobiety mające powiedzieć sakramentalne tak to dopełnienie jej stroju. Zatem każda przyszła panna młoda zanim zdecyduje czy będzie trzymać w ręku bukiet ślubny z tulipanów, goździków czy też róż, może mieć poważny dylemat.

Nie można powiedzieć, żeby zadanie było łatwe, bo czym się tak naprawdę kierować przy doborze konkretnej wiązanki- upodobaniami, porą roku a może dopasować bukiet na ślub do własnej sylwetki. Okazuje się że i tak można. Choć może się wydawać, że rodzaj kwiatów nie powinien mieć wpływu na kształt kobiecej figury to jednak na ogólny wizerunek może wpływać. A jeśli możliwe jest dobranie rodzaju kwiatów pod tym kątem to dlaczego nie spróbować.

Bukiety ślubne dla niskich kobiet
Dla niskich dziewcząt o filigranowej budowie polecane bukiety z białych storczyków. Kaskadowe upięcia z licznymi zielonymi dodatkami, z wykorzystaniem tychże kwiatów są eleganckie a jednocześni skromne. Polecane jako wiązanka ślubna do sukni hiszpańskiej.
Wiązanki do ślubu dla pań wysokich
Wzrost ma znaczenie, zwłaszcza podczas przygotowań ślubnych. Jeśli chcemy zniwelować pewne dysproporcje w sylwetce to najlepiej zrobić to za pomocą sukni. Natomiast najlepsze kwiatowe dodatki dla wysokich dziewcząt to zwisając długie bukiety z róż w jednym kolorze lub udekorowane dodatkami w postaci kontrastowo dobranych frezji. Zwisający- kaskadowy bukiet do ślubu to także dobra propozycja dla pań puszystych, jednak powinien być smukły i najlepiej wybrać do niego kwiaty tylko białe lub tylko ecru.
Do szatynek i brunetek pasują bukiety w zdecydowanych kolorach, dlatego bardzo często wybieranymi są bukiety na mikrofonie z czerwonych róż z białymi dodatkami lub też kompozycje z bordowych storczyków. Bardzo ciekawym pomysłem są bukiety na ślub z kalii także w ciemnych barwach lub mieszane.
Dla rudowłosych panien młodych bukiet jakie zabiorą z sobą przed ołtarz może być wykonany z gęsto ułożonych obok siebie kwiatów o barwie zbliżonej do koloru włosów. Tutaj do wyboru mamy herbaciane róże lub też przepiękny bukiecik z różnokolorowych frezji lub luźna wiązanka z kwiatów polnych.